Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Przy rosnących cenach paliw mówi się, że łatwiej jest samochód kupić niż utrzymać. Rzeczywiście ceny, szczególnie aut używanych poszło mocno w dół. Mimo to mnóstwo kredytobiorców ma spory problem z kupnem auta za pomocą własnych środków. Wielu pośród nich siłą rzeczy musi więc posiłkować się środkami uzyskanymi z kredytu gotówkowego.

Banki oferują również kredyt samochodowy, przeznaczony właśnie na zakup auta. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że zdecydowanie korzystniej jest nabyć auto za pomocą tradycyjnego kredytu gotówkowego niż kredytu samochodowego. Powinno być jednak zupełnie inaczej. Kredyt samochodowy powinien być tańszy ponieważ posiada zabezpieczenie, właśnie w postaci auta. Za pomocą jakiego instrumentu finansowego najlepiej byłoby więc kupić auto?

Kredyt samochodowy- kiedy z niego skorzystać 

Najlepiej za pośrednictwem kredytu samochodowego kupować auto nowe. Salony samochodowe często posiadają korzystne umowy z bankami. W ten sposób zachęcając Klientów do nabycia pojazdu, właśnie za ich pośrednictwem. Warto więc sprawdzić czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie ma salonu oferującego korzystną umowę z bankiem. Dealerzy służą ponadto pomocą przy wypełnianiu formalności związanych z wnioskowaniem o kredyt. W zamian za to, że Klient zdecyduje się na kupno auta za ich pośrednictwem oferują również dodatkowe promocje, jak na przykład tańsze ubezpieczenie.

Sporo trudności z otrzymaniem kredytu samochodowego będą mieli jednak Ci, którzy chcą nabyć auto ze sporą liczbą przejechanych kilometrów, czyli nabywcy aut używanych. Większość banków nie udziela kredytów samochodowych na zakup aut starszych niż 10 lat. Na dodatek bank może wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. W efekcie koszt udzielenia kredytu samochodowego na zakup wiekowego pojazdu jest wysoki. Często przewyższa koszty udzielenia analogicznego kredytu gotówkowego.

Kupujesz auto używane? Skorzystaj z kredytu gotówkowego

Jak wszyscy dobrze wiemy kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć na zupełnie dowolny cel. Mając na oku auto dość wiekowe, ale w dobrym stanie o wiele łatwiej będzie go nabyć właśnie za pomocą kredytu gotówkowego. Bank nie będzie rozpatrywał tego na co chcemy wydać pieniądze. O kredycie gotówkowym dobrze przemyśleć zanim jeszcze zaczniemy rozglądać się za interesującym nas autem. Z gotówką na koncie o wiele łatwiej będzie nam skorzystać z naprawdę atrakcyjnych ofert. Na spokojnie będziemy mogli przejrzeć poszczególne oferty, nikt nie będzie nam narzucał tego ile pojazd powinien mieć lat. Kredyt gotówkowy na kupno auta używanego może być też zdecydowanie lepszym wyborem gdyż nie będziemy musieli ponosić kosztów ubezpieczenia AC. Banki niechętnie też udzielają kredyt samochodowy na auta, których wiek przy końcu spłaty zobowiązania będzie wynosił więcej niż 10 lat. Rzecz jasna brak zabezpieczenia będzie się jednak przekładał na wyższe odsetki. Analizując poszczególne oferty istnieje całkiem spora szansa na upolowanie naprawdę dobrej oferty kredytu gotówkowego. Może nam w tym pomóc pozytywna historia kredytowa.