Lokaty progresywne, a lokaty dwuwalutowe.

Decydując się na lokatę mamy do wyboru wiele ofert jakie przygotowały dla nas banki. Do wyboru mamy między innymi lokaty progresywne oraz lokaty dwuwalutowe. Są to dwie z ciekawszych form lokowania pieniędzy. Lokaty są doskonałym sposobem na oszczędzanie i powiększanie środków pieniężnych.

Lokata dwuwalutowa.

Lokata dwuwalutowa jak sama nazwa wskazuje związana jest z dwiema różnymi walutami. W tym przypadku na lokacie lokowane są pieniądze w różnych walutach. Ten rodzaj lokaty znany jest bardziej jako Dual Currency Deposit. Nazwa dosyć ciekawa, ale co tak naprawdę się pod nią kryje? W tym przypadku lokujemy wolne pieniądze dzięki opcjom walutowym. Tutaj łączy się transakcje terminowe związane z dwiema walutami z tradycyjną formą lokaty.

Cechy lokaty dwuwalutowej.

Każda lokata ma swoje cechy charakterystyczne, dzięki którym można ją rozpoznać wśród innych ofert. Lokata dwuwalutowa posiada cechy, które zostały jej bezpośrednio przypisane. Jedną z nich jest ograniczenie co do kwoty jaką trzeba posiadać. W przypadku lokaty dwuwalutowej minimalna kwota jaką musimy umieścić na lokacie musi wynosić sto tysięcy złotych. Suma jest na tyle duża, że nie każdy jest w stanie skorzystać z tego typu lokaty. Zwykle korzystają z niej właściciele firm, którzy posiadają tak duże sumy pieniędzy. Pieniądze te można mieć nie tylko w złotówkach, ale również w obcej walucie. W niektórych bankach kwota minimalna jest niższa, ale ciężko jest znaleźć bank, który będzie naprawdę godny zaufania. Ten typ lokaty ma również ograniczenia co do okresu na jaki trzeba włożyć pieniądze. Minimalny okres to dwa tygodnie zaś maksymalnie pieniądze wpłacamy na lokatę na okres jednego roku. Te dwa ograniczenia są cechami charakterystycznymi dla lokat dwuwalutowych.

Lokata progresywna.

Inną ciekawą formą lokat jest lokata progresywna. Jest to umowa podpisywana pomiędzy dwiema stronami, jakimi są bank i klient. Ciekawe w tej lokacie jest to, że można do niej wpłacić pieniądze w każdej chwili. Możemy wpłacać na nią każde wolne pieniądze jakie będą w naszym posiadaniu. Wpłaty możemy dokonać w każdej chwili, kiedy tylko mamy na to ochotę. Sposób dopłacania do lokaty powinien być określony przez bank w umowie jaką podpiszemy. Jeżeli chodzi o oprocentowanie takiej lokaty jest ono zmienne. Jego wartość wzrasta wraz z wartością środków jakie zgromadzimy na lokacie. W przypadku lokaty progresywnej im dłużej będziemy mieć ulokowane pieniądze na lokacie tym większa będzie stopa procentowa. Dobry sposób na zarabianie dla osób, które mają nieregularne zyski. Mogą wpłacać na lokatę pieniądze zawsze wtedy, gdy będą je posiadać. Wiele osób boi się wpłacania pieniędzy na lokaty, ale bezpodstawnie. Banki dają nam gwarancję, że w razie ich upadku otrzymamy odszkodowanie. Zdarza się co prawda, że można stracić swoje pieniądze, ale jak mówi przysłowie kto nie ryzykuje nic nie ma. Trzymając kasę w domu też można ją stracić, gdy dojdzie do włamania i ktoś nam te pieniądze ukradnie.