Lokaty na telefon.

Banki mają w swojej ofercie wiele rodzajów lokat bankowych. Coraz bardziej popularne są lokaty na telefon.Przez to, że rozwój technologii w znaczący sposób posunął się do przodu wszystko zmienia się ku lepszemu w każdej dziedzinie naszego życia. Nawet oferty banków stają się coraz bardziej rozbudowane i łatwiej dostępne. Coraz większa liczba banków ma w swoje ofercie lokaty na telefon. Takie aplikacje mobilne mają całą masę zalet w stosunku do tradycyjnych form depozytów. Najczęściej lokata na telefon daje nam gwarancję większego zysku.

Od marca stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są cały czas na jednakowym poziomie. Obecnie stopa referencyjna nie przekracza 1,5%. Nie jest zbyt wysoka. Przez taki niski poziom stopy referencyjnej banki oferują swoim klientom lokaty o bardzo niskim oprocentowaniu. Do momentu, kiedy ta stopa nie wzrośnie nie mamy, co liczyć na wysokie oprocentowanie na lokacie. O wiele bardziej w takim przypadku opłaca się wybrać lokaty mobilne. Mogą być one wyższe od tradycyjnych nawet o dwa punkty procentowe.

Jakie banki oferują lokaty mobilne.

W tej chwili z takiej oferty możemy skorzystać już w jedenastu placówkach bankowych w Polsce. Do skorzystania z takiej oferty potrzebny nam jest telefon i musimy posiadać konto osobiste w banku. Po zainstalowaniu na telefonie specjalnej aplikacji, która obsługuje konto osobiste można z niej w pełni korzystać. Z takiej oferty możemy skorzystać tylko i wyłącznie przez telefon. W żadnej placówce bankowej, ani też przez Internet nie uda nam się założyć lokaty mobilnej. Takie lokaty oferuje między innymi Bank Milenium, BZ WBK, Eurobank, Getin Bank, Pekao SA PKO Bank Polski, Inteligo, Plus Bank, czy też Raiffeisen Polbank. Jak widać mamy, w czym wybierać? Są to ogólnie dostępne banki, które znajdziemy niemalże w każdej większej miejscowości. Wystarczy udać się do takiego banki i założyć konto osobiste. Potem wystarczy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację i można skorzystać z oferty lokaty mobilnej naszego banku. Nie musimy wychodzić z domu, aby móc zarządzać swoim kontem i swoimi oszczędnościami. W każdej chwili możemy sprawdzić jak wygląda saldo na naszym koncie i zdecydować, czy chcemy wsiąść lokatę.