Przedwczesna spłata i błędy w raportach kredytowych

Posted June 1, 2017

Póki umowa pożyczkowa nie obejmuje żadnych kar za przedwczesną spłatę kredytu – można to śmiało zrobić i dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, eliminując oprocentowanie przez okres pożyczki. Jeśli płatności były zawsze dokonywane z odpowiednim wyprzedzeniem, konto nadal będzie miało pozytywny wpływ na Twoją historię kredytową, nawet po jej opłaceniu i zamknięciu.

Utrzymanie kredytu samochodowego może pomóc w poprawie ocen kredytowych

Jednak otwarte konta mogą mieć większy wpływ na wyniki kredytowe niż zamknięte konta. Otwarte konta pokazują, jak obecnie zarządzasz swoim kredytem, a nie tylko, jak to miało miejsce w przeszłości. Jeśli nadal próbujesz postarać się o lepszy kredyt, korzystniejsze może być pozostawienie kredytu samochodowego przez jakiś czas, przynajmniej dopóki nie masz okazji otworzyć innego konta lub dwóch.

Na przykład, jeśli nie masz jeszcze karty kredytowej, warto rozważyć ubieganie się o kredyt przed spłatą kredytu. Pożyczki na raty mają stałe kwoty pożyczki i ustalają płatności miesięczne, ale przy użyciu karty kredytowej, możesz określić, ile wydasz i ile miesięcznie zapłacisz.

Z tego powodu karty kredytowe są uważane za szczególnie dobre wskaźniki zdolności do zarządzania swoim kredytem i długiem. To nie znaczy, że powinieneś pójść złożyć wniosek o wiele kart kredytowych. Potrzebujesz tylko jednej lub dwóch.

Korzystanie z karty kredytowej w celu ustalenia kredytu

Dopóki wykonasz wszystkie płatności na czas, karta kredytowa może pomóc Ci ustalić kredyt i zwiększyć punkty kredytowe nieco szybciej niż rachunek raty. Chociaż masz możliwość przenoszenia sald z miesiąca na miesiąc, nie musisz tego robić. Całkowite wyrównanie salda karty kredytowej w każdym miesiącu oznacza uniknięcie płacenia odsetek od zakupów, co jest korzystne dla ciebie i twojej historii kredytowej. Pomaga to również utrzymać stopień wykorzystania kredytu na niskim poziomie, co jest świetne przy ocenie kredytowej.

Dowiedz się więcej na temat ustalania kredytu, aby móc z przedkładanych warunków skorzystać jak najpełniej i jak najwięcej. Jeśli zapłaciłeś dług i konto nie zostało zaktualizowane w celu odzwierciedlenia płatności w raporcie kredytowym, powinieneś skontaktować się z firmą kredytową w celu zakwestionowania tych informacji. Możesz to też zrobić online, telefonicznie lub pocztą. Dowiedz się więcej o sposobie rozwiązywania sporów dotyczących informacji o raportach kredytowych właśnie poprzez kontaktowanie się w ten sposób. Jeśli dług był spowodowany błędem rozliczeniowym, możesz także skontaktować się bezpośrednio z firmą.