Funkcje kredytów

Kredyty to ogólnie rzecz biorąc umowy zawarte w pisemnej formie pomiędzy kredytodawcą, którym jest bank a kredytobiorcom czyli klientem zabiegającym o przyznanie pożyczki. Kredyt udzielany jest przez bank ze względu na cel jego przeznaczenia, dlatego też możemy wyróżnić tu kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, czy też te dzięki którym można zakupić mieszkanie własnościowe. Występuje tu specyficzny rodzaj stosunków, które określają zwrotność kredytu, jego terminowość a także oprocentowanie. Z tego względu bank umożliwia dokonywanie zaplanowanych wydatków poprzez to iż udostępnia dane środki pieniężne.

Kredyty posiadają wiele funkcji ekonomicznych. Jedną z nich jest funkcja emisyjna, czyli wprowadzenie pieniędzy do obiegu, zaś kolejną jest dochodowa, co oznacza tworzenie korzyści ekonomicznych dla kredytobiorcy. Dodatkowo kredyty pełnią funkcję rozdzielczą czyli wpływają na wzrost dochodu oraz zwiększają popyt na rynku. Kredyty w każdej ze swoich postaci są elementem rynku kapitałowego.

Najlepszy kredyt gotówkowy na auto

Ofert kredytów hipotecznych jest na rynku bardzo dużo, dlatego każdy potencjalny klient ma z czego wybierać. Wybór ten niekiedy jest trudny dlatego warto zorientować się w warunkach jakie proponuje w umowie bank, by dokonać właściwej oceny własnych możliwości płatniczych oraz wybrać kredyt, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Obecnie na rynku tworzy się rankingi kredytów dzięki którym możemy zapoznać się z ofertą danych banków i wybrać cos dla siebie. Najlepsze kredyty hipoteczne oferują więc okres spłaty aż do pięćdziesięciu lat, a także karencję podczas której kredyt jest w stanie zawieszenia, czyli nie podlega spłacie. Dodatkowo wiele z banków stosuje promocję jaką jest zero procent prowizji za udzielenie kredytu. Powszechnie możliwe stało się też podjecie kredytu nie tylko w walucie polskiej, lecz też w EUR, i CHF. W ramach kredytu hipotecznego wiele banków proponuje także korzystny dla klienta pakiet ubezpieczeniowy, dzięki czemu nie musi on już podejmować żadnych innych kroków w celu zabezpieczenia swojej spłaty.

Korzyści kredytu

Mając zamiar podjąć kredyt hipoteczny musimy liczyć się z tym, ze przez najbliższe kilka lat, będziemy musieli co miesiąc płacić raty wraz z odsetkami. Dlatego też warto przemyśleć jaki kredyt będzie dla nas odpowiedni, jakiej sumy potrzebujemy, a także jaki bank ma najbardziej korzystne warunki na rynku finansowym.

Wiele z instytucji bankowych zapewnia, że to właśnie ich kredyt hipoteczny stanowi najlepszą ofertę. Mimo to, nim podpiszemy umowę o jego zawarciu warto sprawdzić co faktycznie się w nim kryje. Mimo, ze wiele kredytów na pierwszy rzut oka wygląda okazale i kusi, musimy przyjrzeć się im dokładnie, po to, by nie popełnić żadnego błędu. Zwróćmy wiec uwagę na czas kredytowania, który im dłuższy tym lepszy dla klienta, a także na stopę odsetek, jakie liczy się od podjętej kwoty kredytowej. Ważne zagadnienie stanowi także prowizja. Wiele banków stosuje obecnie upusty i promocje, a że jest to wydatek spory warto poszukać ten, który sprawia najkorzystniejsze wrażenie. Zdaniem ekspertów nie warto także zaciągać kredytu, którego stawka jest zmienna ponieważ może ona ulec zmianie, a tym samym spowodować większe koszty.