Czy współpraca z pośrednikiem kredytowym to dobry pomysł?

Rynek pośrednictwa kredytowego zgodnie z aktualnymi normami prawnymi spełnia założenia ustawy o kredycie konsumenckim, a także odpowiada na rozporządzenia wychodzące z Komisji Nadzoru Finansowego. O pośrednictwie kredytowym mówi się najczęściej przy rynku nieruchomości, ale nawet przy zwykłym kredycie gotówkowym masz okazję sporo zyskać na podobnej współpracy. Artykuł odpowiada na pytanie, czy współpraca z pośrednikiem kredytowym to faktycznie dobry pomysł i na jakich warunkach warto to zrobić?

Pośrednik kredytowy faktycznie zarabia na prowizjach wypłacanych przez instytucje finansowe za pozyskanie kredytobiorcy. Niektóre banki detaliczne zapewniają najlepsze warunki pośrednikom kredytowym z dużymi grupami klientów. Przy dużej grupie istnieje znacznie większe pole do negocjacji. Z tego powodu bardzo dobre warunki można uzyskać przy współpracy z pośrednikiem przypisanym do firmy deweloperskiej, czy do konkretnych projektów, w które angażujesz się mocno pod względem finansowym. Pośrednik kredytowy dopełnia poza tym wszystkich formalności niezbędnych przy kontakcie z bankami, firmami pożyczkowymi. Wypełnienie wniosku kredytowego to często dość skomplikowany proces, szczególnie z perspektywy początkujących na rynku kredytów krótkoterminowym. Pośrednik jest w stanie porównać wszystkie oferty z sektora bankowości detalicznej, a także z sektora pozabankowego, a także realnie ocenić zdolność kredytową kredytobiorcy. To bardzo ważna zasada, ponieważ pośrednik od razu wie, gdzie opłaca się złożyć wniosek i optymalizuje kwoty pożyczki, aby zwiększyć szansę na pozytywną decyzję. Naturalnie do pośrednika można się również zwrócić po informacje w trakcie spłaty. Dysponowanie takim kontaktem zwraca się nie tylko w stosunkowo niższym oprocentowaniu, ale również w komforcie spłaty, w szybszym dopełnieniu formalności.

Najlepiej naturalnie skorzystać z niezależnego, często polecanego pośrednika kredytowego, a nie bardzo dużych korporacji, które bazują wyłącznie na generowaniu możliwie najwyższego zysku. Indywidualne dopasowany kredyt gotówkowy przekłada się na zaufanie i tak naprawdę powroty pożyczkobiorców, często w masowej skali. Jeżeli zaczynasz przygodę na rynku kredytowym pośrednik to rozsądny wybór na początek.