Biorąc kredyt zwracaj uwagę na RRSO

Posted April 2, 2019

Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu na samochód, nie powinniśmy zbyt mocno sugerować się nominalną stopą jego oprocentowania. Zasięganie informacji z ulotek bankowych bez wcześniejszej rozmowy z konsultantem może być dość zgubne. Na co więc zwrócić szczególną uwagę, kiedy już zdecydujemy się na kredytowanie wymarzonego pojazdu? O atrakcyjności kredytu bankowego decyduje przede wszystkim wysokość rocznej stopy oprocentowania RRSO. Może się bowiem okazać, że może się ono okazać kilkukrotnie wyższe od tzw. oprocentowania nominalnego. Banki bardzo często nie podają na ulotkach szczegółowych informacji, starając się zachęcić potencjalnego klienta krzykliwymi hasłami, mającymi na celu przyciągnięcie jego uwagi. Kredyty samochodowe i mieszkaniowe to najczęściej używane w tym celu produkty, dlatego należy być szczególnie wyczulonym na takie sztuczki. Wszystkie koszty generowane są od początku trwania kredytu. Dlatego podczas wizyty w banku warto poprosić o tabelę opłat i prowizji. Dzięki temu nie damy się zwieść pozorom i bez najmniejszego problemu będziemy mogli ustalić wszystkie koszty związane z pożyczką bankową.

Rozsądek przede wszystkim

Koszty związane z kredytem są bezpośrednio ustalane przez bank. Niektóre potrafią naprawdę zaskoczyć. Niektóre oczekują uregulowania opłaty za wypożyczenie karty pojazdu, inne oczekują opłat zadanie pozwolenia na montaż instalacji gazowej czy haka holowniczego. Można to uznać za absurd, jednak przy wyborze kredytu należy jak najbardziej zwrócić na to uwagę. W końcu kredyty samochodowe to zobowiązanie na lata i wygenerowanie jak najmniejszych kosztów powinno być w naszym interesie.

Motobanki dobrym rozwiązaniem dla niezdecydowanych

Aby uniknąć wszelkich dodatkowych kosztów, coraz więcej klientów decyduje się na oferty motobanków. Dla wielu są one przede wszystkim bardziej zrozumiałe a zasady ich przyznania dużo mniej zawiłe i skomplikowane. Kredyty samochodowe udzielane za pośrednictwem motobanków, to dziś niemal standard. To przede wszystkim duża wygoda, gdyż wszelkie niezbędne formalności załatwiane są na miejscu, w salonie samochodowym lub u dilera. Decyzja o podjęciu najodpowiedniejszego kredytu na zakup nowego samochodu jest kwestią bardzo ważną. Podobnie jak wybór właściwej oferty. Nie warto podejmować pochopnych i nieprzemyślanych decyzji. Na szczęście nie jesteśmy w żaden sposób zmuszeni na wybór pierwszej lepszej możliwości, bo ofert na dzisiejszym rynku finansowym naprawdę całe mnóstwo. Warto zatem udać się do kilku placówek lub oddziałów bankowych, by zapoznać się z opinią ekspertów i konsultantów. Można także bez najmniejszego problemu skorzystać z kalkulatorów zamieszczonych na stronach internetowych banków. Jedyne co będzie trzeba zrobić, to dostarczyć wszelkie, potrzebne do sfinalizowania umowy dokumenty, które potwierdzą nasz status finansowy oraz warunki zatrudnienia. Może dojść do sytuacji, w której przedstawiciel banku dzwoni do naszego pracodawcy celem potwierdzenia podanych przez nas informacji. Nie jest to koniecznością, jednak warto uprzedzić naszego przełożonego, że taka sytuacja może mieć miejsce. Ze swojej strony natomiast musimy koniecznie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi na rynku ofertami, aby mieć pewność, że wybraliśmy dla siebie najlepszą z możliwych. Łatwo bowiem dać się zwieść i wybrać pozornie ofertę, która może wydać się najkorzystniejsza, zapominając kompletnie, że każdy kredyt objęty jest dodatkowymi kosztami, o których nie wszystkie banki chcą mówić głośno.