Dobry kredyt, atrakcyjne warunki

Kredyty gotówkowe niewątpliwie należą do najpopularniejszych rodzajów kredytów oraz do najpopularniejszych produktów bankowych w ogóle. Jest to dobre rozwiązanie dla osób indywidualnych, prowadzących na przykład gospodarstwo domowe. Kredyt taki może być przeznaczony na praktycznie dowolny cel konsumpcyjny. W zależności od celu na jaki potrzebujemy wziąć kredyt, różna może być tez jego wysokość. Może to być kilkaset złotych, na przykład na wyprawkę szkolna dla dziecka, a może to być kilkadziesiąt tysięcy, choćby na generalna wymianę starych mebli, czy sprzętów w mieszkaniu. 

Gdzie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy znajdziemy praktycznie w każdym banku, choć oferty w poszczególnych bankach mogą się oczywiście różnić. Co jeszcze warto dodać, to fakt, że kredyt jako taki znajdziemy tylko w banku, ponieważ inne firmy, czy instytucje mogą udzielać tylko pożyczek, a nie kredytów w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dość dużą zaletą kredytu w banku jest to, że banki są nadzorowane przez Komisję nadzoru Finansowego, więc można mieć bardzo dużą pewność, że oferowane warunki będą uczciwe. Pozostaje jednak kwestia wyboru spośród dobrych ofert tych najlepszych i najbardziej korzystnych. Tu bardzo dobra pomocą mogą okazać się różnego rodzaju porównywarki, czy też rankingowe zestawienia ofert kredytów gotówkowych. Są one bez problemu dostępne w sieci. Skorzystanie z aktualnego i dobrego rankingu kredytów może znaczenie ułatwić wstępne wyszukiwanie i pozwoli się bardziej szczegółowo skupić już na kilku bardziej konkretnych ofertach.

Jakie warunki?

Jednak nawet posiadając jakieś zestawienie warto wiedzieć, czym się kierować i jakie parametry kredytu są najbardziej istotne dla nas. Z pewnością dla każdego istotną sprawą dla każdego będzie to ile kredyt będzie kosztował i aby były to koszty jak najmniejsze. Główne znaczenie ma tu wysokość oprocentowania kredytu. Jednak jeśli będzie to oprocentowanie zmienne, to może się ona zmieniać w trakcie spłaty kredytu ze względu na zmiany stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Jest to więc pewne ryzyko wyższych kosztów w przypadku podwyżki stóp oraz szansa na nieco niższe koszty w przypadku ich obniżki. Jeśli zaś oprocentowanie jest stałe, to cały czas będzie obowiązywać ustalona na początku wartość, więc nie będzie ryzyka straty. Oprócz tego przy kosztach kredytu trzeba też uwzględnić ewentualne inne opłaty prowizyjne, które mogą się również pojawić. Nie można także zapominać o kwestii warunków spłaty, które mogą również znacząco wpływać na atrakcyjność oferty. Wysokość oraz ilość rat powinna być tak ustalona, aby spłata była dla nas jak najbardziej dogodna. Dużym plusem będzie możliwość ustalenia indywidualnych warunków spłaty kredytu. Możemy też wybrać ofertę z ratami równymi lub malejącymi. W pierwszym przypadku wysokość wszystkich rat jest taka sama. Z kolei w przypadku rat malejących odsetki są naliczane od kapitału, który pozostał do spłaty. To zaś powoduje, że pierwsze raty, gdzie do spłacenia jest cały kapitał lub znaczna jego część są wysokie. Kolejne raty są już jednak coraz mniejsza. W ostatniej racie pozostaje praktycznie sama rata kapitałowa, ponieważ odsetkowa jest już minimalna.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt? 

Aby otrzymać kredyt trzeba oczywiście spełnić odpowiednie formalności i warunki. Z pewnością niezbędne będzie złożenie odpowiedniego wniosku, co można coraz częściej zrobić wygodnie droga online. Banko może również od nas wymagać przedłożenia zaświadczenia o dochodach, czy wyciągu z konta bankowego. Kredyt, szczególnie na większe sumy może też wymagać odpowiedniego zabezpieczenia, którym może być poręczenie innej osoby, czy też ubezpieczenie kredytu, obejmujące na przykład takie sytuacje, jak utrata pracy. To jak duże będą wymagania będzie w dużej mierze zależeć od wysokości zaciągniętego kredytu. Na szczęście też coraz częściej formalności kredytowe są przez banki upraszczane.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.