Konta młodzieżowe

Oferta dla klientów indywidualnych

Pamiętać trzeba o tym, że banki to wielkie i niesamowicie doświadczone firmy, mające ogromną wiedzę na temat rynków światowych i sposobów pomnażania pieniędzy. Mogą być więc doskonałymi partnerami do oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Jednak przez wiele lat wśród społeczeństwa dominowało niesłuszne przekonanie, że jedynym wsparciem, jakie można otrzymać z banku, jest kredyt lub inna forma dofinansowania. Po dziś dzień większość ludzi idzie do banku dopiero w momencie poważnej potrzeby finansowej lub w celu skorzystania z oferty przygotowanej specjalnie z myślą o danym kliencie.

Utrzymanie swojego aktualnego klienta przy sobie jest ważne, ale czasami dobrze spersonalizowana karta kredytowa wysłana pocztą na adres niespodziewającego się niczego klienta sprawia, że ten decyduje się na skorzystanie z oferty, której inaczej sam by nie wybrał. Techniki sprzedażowe i marketing w świecie banków to dzisiaj bardzo potężne narzędzie, którego głównym celem jest przyciąganie młodych klientów poprzez oferowanie im takich rozwiązań jak limit kredytowy na koncie studenckim. Przeważnie nie są to duże kwoty – banki mają świadomość jak nieregularnie spłacają swoje długi studenci, ale niemniej udzielenie limitu w wysokości pięciuset złotych już otwiera przez bankiem furtkę do związania się z danym klientem na stałe.

Nowe rozwiązania na rynku

W zarządzaniu bankami nie od dzisiaj znane jest zjawisko, zgodnie z którym klient posiadający już jeden, nawet całkowicie podstawowy produkt, jak konto oszczędnościowe, jest zdecydowanie bardziej otwarty na podpisanie z tym samym bankiem dodatkowych umów. Bank także zyskuje na tym, że to jego klient przychodzi po kredyt odnawialny do niego, a nie obcego banku – możliwe jest bardzo szybkie zweryfikowanie historii i zarobków konta, którym się zarządza. Przeważnie więc klient może zgłosić się po debet do swojego banku zarówno przez Internet jak i telefon. Nie musi przychodzić do placówki banku a co najważniejsze – nie musi przynosić dokumentów, ponieważ jego tożsamość została potwierdzona przez bank wcześniej.

Zobacz także:  Mobilne urządzenia wspierają kredyty.

Niektóre formy pożyczki, jak chociażby karta debetowa@, wydawane są przez współczesne banki niemal automatycznie do każdego otwieranego rachunku i z tego względu jest ich dzisiaj w obiegu tak wiele. Dzięki temu, że banki opracowały tak wiele różnych mechanizmów, o różnej częstotliwości spłat i oprocentowaniu, każdy jest w stanie dopasować coś do swojego stylu wydawania i miesięcznych zarobków.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.